Veronica Longifolia Blueraisin
Helemaal wild ben ik van deze lange ereprijs, lid van de weegbreefamilie.
Paarsblauwe toortsen die je begin juli kunt knippen als je een tweede bloei in augustus wil, maar dat kan ik niet over mijn hart krijgen, dus bloeien ze gewoon één keer.
Na een aantal jaar kan veronica tot bijna een meter hoog worden. Paradijs voor insectjes. Mooi donker blad ook. Kan veel zon verdragen.
Aster
Deze aster kreeg ik cadeau, en ik weet dus niet welke variëteit het is. Er zijn talloze inheemse asters (maar ook enkele die eigenlijk ook Amerika komen), en de meeste bloeien meer naar het einde van de zomer en zijn vaak ook donkerder van kleur. Dit is een zomeraster, maar ik weet dus niet dewelke. Als je na de eerste bloei de uitgebloeide bloemknoppen uitknipt, heb je een hele zomer lang bloei. Later voeg ik nog een foto van een herfstaster toe die zo’n 120 jaar geleden door mijn overgrootvader werd gecreëerd… Sowieso vind ik alle asters mooi omdat ze behalve fijne bloemetjes ook een mooi groen in de siertuin brengen.
Geef een reactie